Dmytro Babyuk (dmytro_babyuk) wrote,
Dmytro Babyuk
dmytro_babyuk

Кам'янецькі листівки і жива історія в них

Сьогодні започатковую нову рубрику, де буду поступово викладати листівки, в яких написані історії жителів нашого міста минулого століття. Так як вважаю, що такі історії будуть краще за будь-який підручник. Тут ви зможете поринути у давні часи. Зможете відчути, як жили, про що думали тодішні люди, їхні відчуття і їхні особисті історії, які не зустрінеш у книжках. Рубрика буде постійно поповнюватись.

1. Листівка від 10 січня 1915 року. Адресована Ніні Сергіївні Токаревській, яка жила у Поповці, Миргородського повіту, Полтавської губернії.

"Вітаєм тебе дорога, мила Нінусинько і бажаєм всього найкращого. Хотілось післати тобі дечого, так не було дома дорбої коробки, тому посилаю трошки. Орисі хотіла післати яку гарненьку цяцьку, та у Камянці чи можна що знайти? Купила її кофточку та не знала чи до міри. Одна була на весь Камянец. Погано у нас, нічого путнього не дістанеш, особливо в цей час коли немає зовсім ніякої доставки товарів (це був період Першої Світової війни. прим. авт.). Я вже третий день займаюсь сама з двома ...нерозбірливо... до сестри на вісіля і досі нема. Вставила золоті зуби і почуваюся досить добре."

2. Лист невідомої дівчинки
"Дорогая бабушка, тётя Тамара!
Поздравляю вас, с Рождеством Христа, и от всей души желаю всего-всего хорошего! Дедушку Вагушина (?) поцелуй, и крестную! Посылаю вам свою карточку. Меня снимали недавно. Я снимусь в форме, и тогда пришлю вам уже хорошую карточку, чтоб вы видели меня гимназисткой."
Tags: Дмитро Бабюк, Кам’янець-Подільський, поштівка, рубрика, історія
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments